Šildymo katilai / Šilumos siurbliai

Kainos pasiūlymo forma

plačiau apie šildymo katilus ir šilumos siurblius

Šildymo katilas – tai inžinerinis įrenginys, kuris atlikdamas tam tikrus procesinius veiksmus, išgauna šilumos energiją ir ją perduoda šildymo sistemoje cirkuliuojančiam termofikatui ar karšto vandens ruošos įtaisui. Šiai dienai, populiariausi ir dažniausiai sutinkami šildymo katilai buitinių ir komercinių vartotojų sektoriuje yra: Dujiniai katilai, Šilumos siurbliai oras vanduo, kieto kuro (malkiniai) katilai, bei granuliniai katilai.

Tinkamo šildymo katilo pasirinkimas, labai svarbus žingsnis, turintis didelę įtaką tolimesniam pastato ar objekto eksploatavimui. Renkantis pastato šildymo būdą bei šildymo katilą, verta prisiminti, kad tinkamai parinktas ir sumontuotas šildymo katilas tarnaus ne vienerius metus, o kartais ir dešimtmečius. Todėl, renkantis šildymo katilo tipą, vertėtų apsvarstyti ne tik katilo eksploatacinius kaštus, tačiau ir veikimo užtikrinimo sąnaudas.

Dujiniai katilai

Dujinis katilas, tai šiai dienai, bene efektyviausias šildymo būdas. Pradedant nuo to, kad dujinis katilas iš galutinio jo vartotojo nereikalauja beveik jokios eksploatacinės priežiūros. Iš esmės, kasdienėje rutinoje, viskas ko reikia iš pastato ar patalpų naudotojo, tik pasirinkti pageidaujamą patalpų temperaturą, na, o dujinis katilas šią užduotį įvykdys be papildomo įsikyšimo. Be to, sistemoje pritaikius mobiliasias wifi valdymo technologijas, dujinį katilą galima valdyti iš bet kurios pasaulio vietos, nesibaiminant dėl patalpų temperatūros. Šiuolaikiniai dujiniai kondensaciniai katilai pasižymi ir visapusišku ekonomiškumo lygiu, pradedant salyginai nedideliais dujinių katilų įrengimo kaštais, dėl juose jau integruotos valdymo ir apsaugos automatikos, baigiant nedidelėmis dujų sąnaudomis, kai dėl efektyvaus integruoto valdymo, naujos kartos šilumokaičių bei efektyvių degimo kamerų dujinių kondensacinių katilų naudingumo koeficientas siekia net 108 – 110 %. Dujinis katilas, tai puikus pasirinkimas siekiant turėti efektyvią, nebrangią ir dėmesio nereikalaujančią šildymo sistemą.

Šilumos siurbliai oras vanduo

Šilumos siurbliai oras vanduo, tai šiai dienai inovatyviausias ir efektyviausias šildymo katilas, tiek energijos sąnaudų, tiek eksploatacijos ir patogumo galutiniam vartotojui prasme. Šiuolaikinių šilumos siurblių oras vanduo šilumnešio kontūras yra užpildytas specialiu šaltnešiu, šis skystis geba sukuriant tam tikrai atmosferines salygas greitai keisti savo agregatinę būseną iš skysčio į dujas ir atvirkščiai, todėl šiam užvirus, saligynai žemoje lauko temperatūroje susidariusios dujos yra suslėgiamos kompresoriaus pagalba. Slegiamos dujos stipriai įkaista, na o susidariusi šiluma yra perduodamos pastato šildymo sistemos termofikaciniam skysčiui. Tokiu principu, šilumos siurblys oras vanduo ruošia pastato ar namo šildymo sistemos termofikatą ir karšto vandens vandentiekį ištisus metus arba tiek kiek to reikia. Vidutinis šilumos siurblių naudingumo koeficientas (žymimas COP)  yra 4, tai reiškia, kad šilumos siurblys sunaudojęs 1 kw el. energijos, pagamins 4 kw šiluminės energijos. Vienintelė energijos rūšis reikalinga šilumos siurblio oras vanduo veikimui, tai elektros tiekimas, dėl šios priežasties šilumos siublių oras vanduo montavimas ypač paklausus atokesnėse vietovėse, kur vietinių komunikacijų lygis yra ypač skurdus. Esminės šilumos siurblių oras vanduo sėkmingo veikimo sąlyga – teisngas siurblio galios parinkimas. Šilumos siurblys negali būti nei per galingas, nei per silpnas, šilumos siurblio parinkimą turi atlikti patyręs specialistas, atsižvelgdamas į Jūsų objekto energetinę charakteristiką. Kitas svarbus veiksnys, turintis didelę įtaką ne tik šilumos siurblio oras vanduo tarnavimo terminui, tačiau ir jo naudojimo efektyvumui, tai atlikti šilumos siurblio montavmo darbai. Šilumos siurblio oras vanduo įrengimo darbus būtina patikėti profesionalams, kadangi vis dažniau pasitaiko, kad net ir nedidelės klaidos turi didžiulę įtaką ilgalaikiam įrenginio veikimo ir jo naudingumo koaficientui. Visi šilumos siurbliai oras vanduo įdiegus papildomą termostatinį valdymą gali būti surišti su mobiliaisiai įrenginiais, tokiu būdu turint išmanujį namų makroklimato valdymą, bet kurioje Lietuvos ar pasaulio vietoje.

Granuliniai šildymo katilai

Granuliniai šildymo katilai, iš esmės, tai kieto kuro katilų patobulinta versija, siekiant sumažinti vartotojo įsikišimą katilo veikimo prosece. Tai reiškia, kad greta katilo statoma talpa, kuri užpildoma granulėmis, o integruota granulinio katilo automatika kontroliuoja degančių granulių kiekį, oro srauto padavimą degimo procesui kontroliuoti. Iš pirmo žvilgsnio, tai išties panašu į puikią alternatyvą, taičiau nereikėtų pamiršti, kad su granuliniu katilu kartu gaunate ir visas pareigas, kuriam reikia atlikti turint kieto kuro katilą, t.y. kamino įrengimo, valymo procedūros, pelenų valymas iš degimo kameros ir kt. Nors Granulinis katilas prieš keletą metų buvo puiki alternatyva kieto kuro katilams, tačiau technologijoms žengiant į priekį bei dėl nestabilios ir gana didelės granulių kainos, vietoje granulinių katilų klientai vis dažniau renkasi šilumos siurblius oras  vanduo.

Kieto kuro katilai

Kieto kuro katilas, tai daugiausia priežiūros ir pasiruošimo eksploatacijai reikalaujantis įrenginys. Nepaisant to, kad šiuolaikiniai kieto kuro katilai dažnu atveju turi integruotas valdymo automatikas ir kitus elektronikos prietaisus, kurie supaprastina įrenginio naudojimą, esminis faktas išlieka, katilas ruošia termofikacinį skysti tik tada, kai viduje yr tam tikro kuro, t.y. malkų arba anglių. Pats katilo veikimo principas salygoja atsakymą, kad šio tipo katilus teks kūrenti, prižiūrėti, valyti kaminus, stebėti degimo lygį ir kitus veiksnius, kuriuos ne visad norime ar turime laiko atlikti. Planuojant įsigyti ar eksploatuoti tokio tipo katilą, būtina įvertinti laiko sąnaudas nuolatiniam katilo kūrenimui, išspręsti ploto poreikį kieto kuro sandėliavimui, kieto kuro paruošimo šildyo sezonui kaštus ir kitus veiksnius.

Tai kurį šildymo katilą visgi pasirinkti? Ir koks šildymo katilas atitiks Jūsų poreikius?

Pirmasis patarimas, be abejonės, kreiptis į šildymo katilų srities profesionalus, kurie ne tik pakonsultuos, bet ir parinks Jums tinkamiausią sprendimą.

Verta paminėti tai, kad šildymo katilo ir pastato šildymo sistemos apjungimas, tai gana sudėtingas inžinerinis procesas, supratimui ir tinkamam įgyvendinimui būtinos specifinės žinios. Pažymėtina tai, kad net ir įsigijus kokybišką ir Jūsų pastato šilumos poreikius atitinkantį šildymo katilą, tačiau jo jungimą prie esamos šildymo sistemos perleidus netinkamiems ar nepakankamai kvalifikuotiems meistrams, gautas rezultatas dėl montavimo klaidų gali toli gražu netenkinti. Vis dažniau pasitaikantis atvejis, kai  per mažai kvalifikuotiems meistrams, montuojant šildymo katilą, padaroma net ir nežymi klaida, dėl kurios šildymo katilas gali būti nepataisomai sugadintas ne tik prarandant pinigus už katilo ar sistemos remontą, tačiau ir netenkant tolimesnių garantijų. UAB “Hidrobalansas”, tai įvairaus tipo šildymo katilų prekybos ir montavimo specialistų komanda. Mūsų profesionalai pasiruošę  parinkti Jums tinkamą kieto kuro katilą, dujinį katilą ar šilumos siurblį oras vanduo. Negana to, esame ir montavimo įmonė, todėl atliksime ir pasirinkto katilo montavimą, pirminį paleidimą, taip prisiimdami visišką atsakomybę už Jūsų pirkinį ir bendrą visos sistemos veikimą.

UAB “Hidrobalansas” prekiauja ir montuoja VIESSMANN, BOSCH, JUNKERS, BUDERUS, PANASONIC, COOPER & HUNTER, PROTHERM dujiniais katilais ir šilumos siurbliais oras vanduo.